Školní rok 2021/2022

ZŠ Vřesina (23.11. 2021)

Dnes jsme navštívili základní školu ve Vřesině.

Velmi nás potěšilo, že je škola přístupná pomoci výtahu. Čekaly nás tam dvě skupiny dětí. V obou skupinách děti byly moc šikovné, chovaly se k sobě se vzájemným respektem a měly spousty otázek. Děti nejvíce zajímalo, jak mám doma upravený dům a jaké kompenzační pomůcky používám.

Děkujeme za příjemné dopoledne a jedeme dál!


Zac si hraje na školkách (22.11. 2021)

Ve spolupráci s Pacientská organizace Smáci startujeme osvětovou kampaň Zac si hraje na školkách. Cílem kampaně je přiblížit dětem život lidí s postižením SMA, pomocí knížky Zac si hraje.

Kniha Zac si hraje vypráví zebřím klukovi, který se narodil se Spinální svalovou atrofií (SMA) a jde poprvé na dětské hřiště, kde poznává nové kamarády. Dostali jsme 27 knih Zac si hraje a chceme je distribuovat do okolních školek.

Děkujeme, že v tom nejsme sami.


ZŠ Bohuslavice (15.11. 2021)

Pondělní dopoledne patřilo dětem v základní škole v Bohuslavicích.

Čekaly nás 3. a 4.třídy. Děti byly zvídavé a dostali jsme řadu upřímných otázek. V Bohuslavicích se Adam také nečekaně setkal se svou učitelkou ze základní školy. Potěšila nás také zpětná vazba jak dětí, tak paních učitelek. Věříme, že jsme v Bohuslavicích nebyli naposledy.

Děkujeme, že v tom nejsme sami!


Webinář JAK SE ŽIJE SE SMA (3. 11. 2021)

Dnes proběhl webinář s názvem JAK SE ŽIJE SE SMA. Webinář proběhl v rámci týdne rané péče.

Webinář se konal v rámci celorepublikové kampaně Týden rané péče a zúčastnili se ho převážně rodiče mladších dětí, které mají SMA. Hlavními tématy byl “průjezd vzdělávacím systémem, osamostatnění a osobní asistence. Dotkli jsme se i témat puberta a sebepřijetí. Po samotném webináři jsme měli brainstorming nad dalšími tématy.

Děkujeme Kolpingova rodina Smečno a těšíme se na další spolupráci.


ZŠ Bobrovníky (14.10. 2021)

Dnes jsme dopoledne strávili na základní škole v Bobrovníkách.

Byla to naše druhá škola na Hlučínsku v tomto školním roce. Čekala nás 3. třída a pak smíšená skupina 4. a 5. třídy. Beseda se nesla ve víru otázek, bylo jich opravdu hodně Na závěr naás potěšilo kladné hodnocení od dětí i paní učitelek – jedeme dál.

Děkujeme za příjemné dopoledne.


ZŠ a MŠ Bělá (23. 9. 2021)

Dnes jsme navštívili základní a mateřskou školu v Bělé..

Čekaly na nás dvě skupiny. První byla smíšená třetí a čtvrtá třída, kde nás potěšilo, že se děti nebály zeptat a pokládaly nám fůru otázek. Druhá skupina byla složena ze školkových děti a první a druhé třídy. Velkou radost máme z většího schodu, kde jsme mohli ukázat, jak Adam používá ližiny. Přu návratu z venkovní ukázky auta jsme dětem ukázali i pád – jedna ližina Adamovi podjela. Nikomu se nic nestalo a tak jsme to brali jako názornou ukázku.

Odnášíme si také poučení „Adame kontroluj si ližiny, dřív než na ně vjedeš“

Děkujeme, že v tom nejsme sami.