Školní rok 2021/2022

ZŠ Kravaře (24. 5. 2022)

Dnešní dopoledne jsme se naposledy v tomto školním roce vrátili na ZŠ Kravaře. Čekala nás tam 2. a 4. třída. Druháčci byli moc pozornými posluchači a nejvíce je bavila jízda na vozíku, kterou si díky malému počtu dětí mohli užít na plno. Čtvrťáci nám pokládali spousty otázek, kdy nejzajímavější byla – Jak chodíte na záchod? Otázky na tělo jsou vždy fajn a nemají složité odpovědi. Máme velkou radost, že se děti nebojí zeptat a my tak můžeme život s postižením odtajnit. Děkujeme škole Kravaře za čtyři příjemné dopoledne a těšíme na spolupráci v dalším školním roce.


MŠ Hošťálkovice (12. 5. 2022)

Dnes jsme opět po roce navštívili školku v Hošťálkovicích. Byla to pro nás změna – už dlouho jsme žádnou školku nenavštívili. Školkové děti jsou posluchači, které musí člověk zaujmout a dovedou vás potrestat za nesrozumitelnost. Děti byly moc šikovné a beseda nám tam rychle utekla. Nejvíce děti zaujal vozík a hra Boccia. Máme velkou radost z toho, že jsme si mohli oprášit program pro školkové děti a těšíme se na další školky.


ZŠ Ostrava Lhotka (11. 5. 2022)

Dnes dopoledne jsme navštívili základní školu ve Lhotce. Vyrazili jsme tedy přes kopec do vedlejší obce a byli jsme tak skoro na domácí půdě. Čekala nás tam první a druhá třída. Děti beseda zaujala a byly pozornými posluchači. Nejvíce se jim líbila jízda na vozíku venku před školou. Velmi nás těší zpětná vazba paní učitelek, které nám program besedy pochválili. Věříme, že se do Lhotky brzy vrátíme. Děkujeme za dopoledne plné pocitu, že v tom nejsme sami


ZŠ Kravaře (10. 5. 2022)

Úterní dopoledne jsme strávili na základní škole Kravaře. Čekaly nás tam další dvě skupiny dětí. Těšili jsme se a beseda opět proběhla ve školní jídelně. Pěkné počasí nám dovolilo nejen ukázat dětem auto, ale i venku besedu uzavřít závěrečným kolečkem. U dětí dnes nejvíce bodovalo auto a samozřejmě vozíky. Do Kravař se podíváme ještě na konci května a už se moc těšíme. Děkujeme, že v tom nejsme sami a jedeme dál!


ZŠ Kravaře (9. 5. 2022)

Dnes jsme se vraceli na základní školu Kravaře. Opět nás tam čekaly dvě skupiny dětí na prvním stupni. Děti byly moc šikovné a měly opět spousty dotazů. Děti nejvíce zaujala jízda na mechanickém vozíku. Máme velkou radost z pochvaly od paní učitelek, které ocenily náš otevřený přístup. Těšíme se na zítřek, kdy nás čekají další dvě kravařské třídy. Nejsme v tom sami a jedeme dál.


ZŠ Ludgeřovice (3. 5. 2022)

Dnešní dopoledne jsme strávili na základní škole v Ludgeřovicích. Čekaly nás opět dvě třídy dětí. Beseda probíhala ve víru dotazů dětí. Překvapilo nás, že dvě děti znaly Vojtovu metodu a ptaly se zda jsem ji cvičil. Máme velkou radost, že nám děti daly pozitivní zpětnou vazbu, že se jim beseda líbila. Také paní učitelky řekly, že nás doporučí učitelům na vyšší stupeň. Věříme, že jsme Ludgeřovicích nebyli naposledy. Děkujeme za pohodové dopoledne a jedeme dál!