Školní rok 2021/2022

ZŠ Odry Komenského (25. 3. 2022)

Dnešní dopoledne jsme opět navštívili na ZŠ Odry Komenského. Tam nás čekaly dvě třídy šesťáků. Moc jsme se Oder těšili, protože nás tam vždy srdečně přivítají a cítíme, že v tom nejsme sami. Mimochodem také vaří výbornou kávu neb doping je důležitý. Máme velkou radost z průběhu obou besed a moc si vážíme pozitivní zpětné vazby. Děkujeme za příjemně strávené dopoledne. JEDEME DÁL!


ZŠ Vřesina (22. 3. 2022)

Dnešní dopoledne patřilo návratu na základní školu ve Vřesině u Hlučína. Tam nás čekala první a pátá třída. Tyto nejen věkově rozdílné skupiny nás nabyli energií. Máme velkou radost, že děti byly aktivní a zasypaly nás spoustou dotazů. Už teď víme, že se do Vřesiny opět vrátíme. Děkujeme, že v tom nejsme sami.


ZŠ Via Montessori (21. 3. 2022)

Dnešní dopoledne patřilo základní škole Via Montessori v Hlučíně. Přednáška proběhla v tělocvičně, kterou jsme udělaly bezbariérovou pomoci přenosných ližin. Byla to naše první návštěva Montessori a byla to velká zkušenost – děkujeme na ni. Děti měly upřímné a praktické dotazy – ukázaly jsme i bažanta. Děkujeme za příjemné dopoledne a jedeme dál!


ZŠ Klokánek (18. 3. 2022)

Dnešní dopoledne patřilo ZŠ logopedická. Tam jsme se zúčastnili projektového dne zaměřeného na zdravotního postižení. My jsme si připravili program pro stanoviště o pohybovém postižením. Děkujeme za novou zkušenost. Jedeme dál!


ZŠ Kravaře Kouty (14. 3. 2022)

Dnes jsme navštívili Základní školu Kravaře Kouty. Čekala nás tam velká skupina dětí a jelikož jsme do Kravař přijeli ve třech tak jsme si děti v druhé půlce besedy do tří skupin. Byla to opět nová zkušenost a velká výzva. Velice nás potěšila zpětná vazba paní učitelek a pozornost dětí. Děkujeme, za příjemné odpoledne. Nejsme v tom sami!

Více o naši návštěvě zde:
https://www.zskravarekouty.cz/cs/zivot-ma-mnoho-podob/a-319/
https://www.zskravarekouty.cz/cs/fotogalerie/105


ZŠ J. A. Komenského Fulnek (11. 3. 2022)

Dnešní dopoledne patřilo základní škole Základní škole J. A. Komenského ve Fulneku. Vraceli jsme se tam téměř po roce. Čekala nás první a čtvrtá třída. Besedu jsme realizovali v prostorách speciálních tříd, které jsou bezbariérové. Děti byly moc šikovné a nejvíce je zaujaly vozíky. Právě u ukázky vozíků jsme nabourali do zdi a udělali v ní díru neb i vozík může havarovat. Děkujeme za vřelé přijetí a odpuštění přestupku ničení školního majetku – snad nás do Fulneku znova pozvou. Jedeme dál a nejsme v tom sami.