O nás

Ekvilibro z. s. vzniklo 15. června 2018. U zrodu myšlenky byl náš předseda Adam Kratochvíl, který chtěl pomoci lidem, kteří s inkluzí bojují a také šířit osvětu o tělesném i jiném postižením. Spoluzakladateli se stali Lukáš Volný a Petra Fialová. Slovo „ekvilibro“ znamená v jazyce esperanto rovnováhu. V případě Ekvilibro z. s. vyjadřuje rovnováhu v přístupu mezi lidmi se zdravotním postižením a většinovou společností v kontextu inkluze do společnosti.

„Posláním Ekvilibro z. s. je prevence vzniku problémů v rámci inkluze lidí s postižením do společnosti a tím zlepšit kvalitu jejich života.”

V současnosti je naší hlavní činností osvětová aktivita Život má mnoho podob. Věnujeme se také mapování bariér skrze projekt Mapujeme bariéry. Rádi bychom aby Ekvilibro vytvářelo rovnováhu v inkluzivním přístupu zapojení lidí s postižením do společnosti.

Inkluze nemůže probíhat bez kulturního a společenského aspektu. Vycházíme z křesťansko-židovské tradice a jako důležité vnímáme úctu k člověku a solidaritu vůči lidem, kteří to potřebují. Našimi patrony v tomto snažení jsou Josef Toufar a Michael Rua. Více se o nich dočtete ZDE.

Přehled našich výzev pro nejbližší období:

  • Pokračovat v realizaci Život má mnoho podob a dál rozšiřovat působnost našeho spolku
  • Obohatit projekt Život má mnoho podob o vhled do života lidí s dalšími typy postižení.
  • Vytvořit on-line podobu projektu Život má mnoho podob.
  • Získat odborné garanty v oblastech činností spolku.
  • Mapovat bariéry v městech a obcích, které tomu budou vstřícná skrze projekt Mapujeme bariéry.

Spolupracujeme: