Výroční valná hromada (25. 6. 2022)

Včera proběhla výroční valná hromada našeho spolku, která spojená s grilováním u Adama na zahradě. V neformálním prostředí jsme probrali nadcházející výzvy našeho spolku a zhodnotili jsme uběhlý rok. Máme velkou radost, že se daří realizovat naše projekty a šířit tím osvětu o životě s postižením. Věříme, že stejně úspěšný bude i následující rok. Děkujeme, že v tom nejsme sami a jedeme dál!


ŽÍT NORMÁLNĚ – poslední beseda (23. 6. 2022)

Dnes jsme realizovali poslední besedu ŽÍT NORMÁLNĚ. Dnešním dnem se nám podařilo projekt ŽÍT NORMÁLNĚ úspěšně realizovat, byla to pro nás velká zkušenost. Celkem jsme do Dolní oblasti vyjeli 17 krát a potkali se tak z velkým počtem posluchačů. Máme velkou radost z pozitivní zpětné vazby žáků, studentů i paní učitelek. Děkujeme Dolní oblasti Vítkovice za skvělou příležitost a těšíme se na další spolupráci.


ZŠ Sudice (20. 6., 21. 6. 2022)

Včerejší a dnešní dopoledne jsme strávili na základní škole v Sudicích. Čekaly nás 4 třídy prvního stupně. Velkou radost nám udělalo, že děti měly plno otázek a průběh besedy si tak utvářeli sami. Nejvíc je zaujalo povídání o kompenzačních pomůckách, které Adam používá. Máme velkou radost z toho, že jsme školní rok uzavřeli aktivními skupinami. S paní ředitelkou jsme se domluvili na spolupráci v dalším roce a tak věříme, že v Sudicích nejsme naposledy. Děkujeme dětem i paní učitelkám za setkání a jedeme dál!


ŘV MAP Hlučínsko východ (20. 6. 2022)

Dnes jsme se zúčastni Řídícího výbor MAP Hlučínsko východ. V rámci minulého období jsme pod MAS Hlučínsko úspěšně realizovali projekt ŽIVOT MÁ MNOHO PODOB. Kde jsme schvalovali dokumenty pro nadcházející období. Jsme rádi, že v tom nejsme sami a těšíme se na další spolupráci.


ZŠ Tyršova Hlučín (1. 6. 2022)

Dnešní dopoledne jsme strávili na základní škole Tyršova v Hlučíně. Vyrazili jsme tam s besedou pro osmou třídu. Byla to naše první beseda pro osmáky a tak jsme měli obavy, abychom to v tento sváteční den zvládli. Děti i paní učitelky nás vřele přivítali a beseda se nesla pohodovou atmosférou. Konec patřil dotazům, děti zajímalo cestování letadlem, či sport na vozíku. Máme velkou radost s pozitivního hodnocení a těšíme se na další besedy pro vyšší stupeň. Děkujeme, že v tom nejsme sami a jedeme dál!


ZŠ Klokánek (27. 5. 2022)

Dnes jsme vyrazili na další pobočku logopedické školy Klokánek. Opět jsme byli součástí projektového dne na téma zdravotního postižení. Čekaly nás tam tři skupinky dětí prvního stupně a bylo to zase velmi příjemné setkání plné otázek a postřehů. Děti nejvíc zaujala jízda na vozíku a ukázka Adamova auta. Máme velkou radost, že jsme měli úspěch a už mám domluvenou spolupráci na další školní rok. Děkujeme za příjemné dopoledne, kdy jsme nebyli sami a jedeme dál!


ZŠ Kravaře (24. 5. 2022)

Dnešní dopoledne jsme se naposledy v tomto školním roce vrátili na ZŠ Kravaře. Čekala nás tam 2. a 4. třída. Druháčci byli moc pozornými posluchači a nejvíce je bavila jízda na vozíku, kterou si díky malému počtu dětí mohli užít na plno. Čtvrťáci nám pokládali spousty otázek, kdy nejzajímavější byla – Jak chodíte na záchod? Otázky na tělo jsou vždy fajn a nemají složité odpovědi. Máme velkou radost, že se děti nebojí zeptat a my tak můžeme život s postižením odtajnit. Děkujeme škole Kravaře za čtyři příjemné dopoledne a těšíme na spolupráci v dalším školním roce.


MŠ Hošťálkovice (12. 5. 2022)

Dnes jsme opět po roce navštívili školku v Hošťálkovicích. Byla to pro nás změna – už dlouho jsme žádnou školku nenavštívili. Školkové děti jsou posluchači, které musí člověk zaujmout a dovedou vás potrestat za nesrozumitelnost. Děti byly moc šikovné a beseda nám tam rychle utekla. Nejvíce děti zaujal vozík a hra Boccia. Máme velkou radost z toho, že jsme si mohli oprášit program pro školkové děti a těšíme se na další školky.


ZŠ Ostrava Lhotka (11. 5. 2022)

Dnes dopoledne jsme navštívili základní školu ve Lhotce. Vyrazili jsme tedy přes kopec do vedlejší obce a byli jsme tak skoro na domácí půdě. Čekala nás tam první a druhá třída. Děti beseda zaujala a byly pozornými posluchači. Nejvíce se jim líbila jízda na vozíku venku před školou. Velmi nás těší zpětná vazba paní učitelek, které nám program besedy pochválili. Věříme, že se do Lhotky brzy vrátíme. Děkujeme za dopoledne plné pocitu, že v tom nejsme sami


ZŠ Kravaře (10. 5. 2022)

Úterní dopoledne jsme strávili na základní škole Kravaře. Čekaly nás tam další dvě skupiny dětí. Těšili jsme se a beseda opět proběhla ve školní jídelně. Pěkné počasí nám dovolilo nejen ukázat dětem auto, ale i venku besedu uzavřít závěrečným kolečkem. U dětí dnes nejvíce bodovalo auto a samozřejmě vozíky. Do Kravař se podíváme ještě na konci května a už se moc těšíme. Děkujeme, že v tom nejsme sami a jedeme dál!


ZŠ Kravaře (9. 5. 2022)

Dnes jsme se vraceli na základní školu Kravaře. Opět nás tam čekaly dvě skupiny dětí na prvním stupni. Děti byly moc šikovné a měly opět spousty dotazů. Děti nejvíce zaujala jízda na mechanickém vozíku. Máme velkou radost z pochvaly od paní učitelek, které ocenily náš otevřený přístup. Těšíme se na zítřek, kdy nás čekají další dvě kravařské třídy. Nejsme v tom sami a jedeme dál.


ZŠ Ludgeřovice (3. 5. 2022)

Dnešní dopoledne jsme strávili na základní škole v Ludgeřovicích. Čekaly nás opět dvě třídy dětí. Beseda probíhala ve víru dotazů dětí. Překvapilo nás, že dvě děti znaly Vojtovu metodu a ptaly se zda jsem ji cvičil. Máme velkou radost, že nám děti daly pozitivní zpětnou vazbu, že se jim beseda líbila. Také paní učitelky řekly, že nás doporučí učitelům na vyšší stupeň. Věříme, že jsme Ludgeřovicích nebyli naposledy. Děkujeme za pohodové dopoledne a jedeme dál!


ZŠ Kravaře (29. 4. 2022)

Dnes jsme vyrazili na Základní školu Kravaře. Beseda se tentokrát odehrávala v jídelně, která byla bezbariérová a mohli jsme tak dětem ukázat elektrický vozík. Velkou výhodou bylo, že jsme auto zaparkovali hned u dveří, děti si tak mohli prohlédnout speciálně upravené auto. Máme velkou radost s pozitivní zpětné vazby dětí i paní učitelek a těšíme se na květnové pokračování, kdy navštívíme další třídy na této škole. Děkujeme za příjemné odpoledne – kdy jsme cítili, že v tom nejsme sami!


Dny zdraví a sportu Kravaře 2022 (22. – 23. 4. 2022)

Předposlední dubnový víkend jsme strávili v Kravařích na Dnech zdraví a sportu. Přivezli jsme tam mechanické vozíky, kdy si mohli děti i dospělí vyzkoušet jaké je se na vozíku pohybovat v zámeckém parku, kde se akce konala. Na našem stánku si návštěvníci také mohli vyzkoušet Boccia míčky a dokonce jsme si s odvážlivci zahráli. Děkujeme za pozvání na povedenou akci – NEJSME V TOM SAMI.