Školní rok 2022/2023

MŠ Kravaře-Kouty (21. 11. 2022)

Dnešní dopoledne patřilo návratu na MŠ Kravaře-Kouty. Čekaly nás tam dvě skupiny dětí. Máme velkou radost z aktivních a hlavně pozorných skupinek, ve kterých nechyběly dotazy. Nejvíce děti zaujala hra Boccia a jízda na vozíku. Děkujeme školce za příjemné dopoledne a jedeme dál!


MŠ Velké Hoštice (16. 11. 2022)

Dnešní dopoledne jsme se po dvou letech vrátili na MŠ Velké Hoštice. Byla to naše první školka v tomto školním roce. Čekaly na nás dvě skupiny děti. Děti byly moc šikovné a my jsme si dopoledne s nimi užili. Děkujeme za pěkné dopoledne a těšíme se na viděnou v dalším školním roce! 


Podporujeme stanovisko ČOSIV (14.11.2022)
Sněmovna dnes ve druhém čtení projednává zákon o státním rozpočtu pro příští rok. Rozpočet, v němž chybí peníze na slibované navýšení platů učitelů a až 2700 plných úvazků asistentů pedagoga. Přítomnost asistentů ve třídách zlepšuje podmínky k učení pro všechny děti a je velkou pomocí pro učitele. Zvláště v době, kdy v důsledku společenských krizí, které ovlivňují i duševní zdraví dětí, roste pedagogická zátěž.
Rozhodli jsme se podpořit stanovisk, k němuž se připojilo již 27 organizací a spolků, které působí ve vzdělávání nebo zastupují zranitelné skupiny dětí. (celé znění stanoviska)


Hošťálkovický Boccia turnaj 2022 (22. 10. 2022)

Dnes proběhl první (nultý) ročník Hošťálkovického turnaje. Přinášíme vám výsledky turnaje:

  • Tým HSC Moravia ve složení Jiří Marsín, Hana Richtárová a Dominik Kniezek.
  • Tým Senior II. ve složení Josef Pchálek, Anna Pchálková a Olga Kaňoková.
  • Tým OpH II. ve složení Roman Merta, Tereza Vojtková a Jana Holainová.
  • Hlavní cenu „Mistři Hošťálkovic“ vyhrál tým Senior II – GRATULUJEME!

Velká gratulace všem vítězům a čest poraženým! Chceme ocenit sportovní atmosféru, kterou všechny týmy vytvořili a posunuli akci o level výš. Chceme poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách a realizaci turnaje. Děkujeme sponzorů a spolupracujícím organizacím.
Děkujeme, že v tom nejsme sami a těšíme se na další ročník turnaje!


Čtvrtý přípravný trénink v Boccie (21. 10. 2022)

Dnes proběhl čtvrtý a poslední trénink (před turnajem) v Boccie. Máme velkou radost ze vzrůstajícího zájmu, což dokládal fakt, že jsme se sešli v hojném počtu. Jsme rádi, že v tom nejsme sami a těšíme se na vás zítra !


Třetí přípravný trénink v Boccie (14. 10. 2022)

Dnes proběhl třetí trénink na Hošťálkovický Boccia turnaj, který za týden pořádáme. Tentokrát se zástupci dalších dvou týmů, zahráli si pár her a trénovali různé strategie na turnaj . Děkujeme, že v tom nejsme sami a těšíme se na poslední trénink před turnajem. Děkujeme, že v tom nejsme sami!