Školní rok 2020/2021

Připomínáme si památku P. Toufara

Dnes před 71lety zemřel P. Josef Toufar, který je našim patronem. Tento odvážný, pracovitý a pravdivý člověk, zemřel na následky mučení STB. Chceme si připomenout jeho osobnost, která svým přístupem k životu přesáhla svou dobu

Sdílíme fotku knihy Návrat Patera Toufara do Číhoště po 65 letech /ve fotografii a textech/, která vypráví jedinečný příběh o jeho životě a vychází v současnost, kdy byly jeho ostatky návraceny do Čihoště, kde působil. DOPORUČUJEME…


Podporujeme pátý stupeň

Tato iniciativa organizace Asistence se chce zasadit o vznik individualizovaný, pátý stupeň příspěvku na péči pro lidi s postižením. Všichni lidé s postižením by měli mít možnost využívat podporu druhých osob v takovém rozsahu, aby mohli svobodně žít.

petice iniciativy: https://patystupen.cz/

příběhy lidí, kterým by pátý stupeň usnadnil život: https://svobodnezit.cz/

Mapujeme bariéry – Kravaře

Ve čtvrtek 14.1. 2021 jsme navázali spolupráci s městem Město Kravaře. Tam budeme od jarních měsíců mapovat bariéry ve vybraných lokalitách.

Výsledkem celého projektu bude přehled bariér na chodnících, u vstupu do veřejných budov a na dalších místech. Věříme, že se podaří vytvořit projekt, který bude cenným přínosem nejen pro Kravaře, ale i pro další obce.

Těšíme se na spolupráci!

Setkání s paní starostkou Kravař

Nejste v tom sami ani v roce 2021

Věříme, že bude lepší než ten předchozí. Přejeme jak nám, tak vám ať si z celé koronavirové doby vezmeme hlavně to pozitivní.

Těšíme se na vás v novém roce. Věříme, že v letošním roce budeme moci pokračovat v projektu ŽIVOT MÁ MNOHO PODOB na dalších školkách a školách. Doufáme, že nám zachováte přízeň a budete v tom s námi.

Přejeme vám poklidný a úspěšný rok 2021.


Máme patrony

Jako důležité vnímáme to, že inkluze nemůže probíhat bez kulturního a společenského aspektu. Vycházíme z křesťansko-židovské tradice a jako důležité vnímáme úctu k člověku a solidaritu vůči lidem, kteří to potřebují. Našimi patrony v tomto snažení jsou Josef Toufar a Michael Rua.

Více o jejich životech si můžete přečíst ZDE


MŠ Kravaře-Kouty

Ve čtvrtek 24. září jsme navštívili děti v Mateřské škole v Kravařích-Koutech, kde jsme pokračovali v ŽIVOT MÁ MNOHO PODOB.

Čekala nás jen jedna skupina dětí. Děti dnes nejvíce zaujala jízda na mechanickém vozíku a musíme říct, že byly šikovné a dokonce samy přejely práh.

Děkujeme za pěkné dopoledne! Cítili jsme, že v tom nejsme sami.