Školní rok 2020/2021

Setkání s paní starostkou Kravař (11.5.2021)

Dnes Adam navštívil Město Kravaře, kde se setkal s paní starostkou Monikou Brzeskovou. Na schůzce předal výstup z mapování bariér na zámku Kravaře.

„Mám velkou radost, že se nám povedlo nejen zámek zmapovat, ale především z toho, že se díky pár rampám stál zámek přístupnější. Nemůžu se dočkat, až se na zámek v letních měsících vypravím a užiju si ho jako milovník historie.“

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další výzvy projektu Mapujeme bariéry.


Kovidu navzdory (30.4.2021)
Při poslední dubnové neděli Adam bilancoval uběhlý měsíc:
„Mám radost, že kovidu navzdory jsme rozjeli další projekt. Mám radost, že mohu říct, že je Mapujeme bariéry projekt úspěšný. V Kravařích jsme navštívili zámek a společně s Lukášem vytváříme výstup, na který se jako milovník historie neskutečně těším. Jako Hošťálkovický rodák a současný obecní zastupitel jsem si říkal, že by bylo dobré zapojit do projektu i Hošťálkovice. Mám radost, že to vyšlo a zůstane tak po mě nějaká užitečná věc – zmapované bariéry v obci a třeba i nějaké napravené do konce volebního období času dost. Duben se tedy vydařil a ja se těším na květnové výzvy. Ekvilibro jede dál!“
Děkujeme všem za podporu, že v tom nejsme sami!


Reportáž Mapujeme bariéry

V sobotu 10. 4. 2021 jsme mapovali Hošťálkovice, počasí nám přálo a vyklubala se z toho příjemná procházka. Natočili jsme přitom reportáž s Televizí Hlučínsko. Teď pracujeme na výstupu v podobě soupisu “kritických” míst.


Mapujeme bariéry – Hošťálkovice

Dne 21. 3. 2021 jsme rozšířili projekt Mapujeme bariéry o Hošťálkovice.

„Cílem je vyhledat bariérová místa a vytvořit mapový podklad, tzv. ´Mapu bariér´ s jejich slovním popisem a fotografickou dokumentací, který pomůže s identifikací bariér v Hošťálkovicích,” říká Adam.

„Výsledná analýza stavebních bariér v Hošťálkovicích, které znesnadňují mobilitu osobám se zdravotním postižením, rodičům s kočárky a malými dětmi nebo občanům s omezenou pohyblivostí. Motivací projektu je aktivním způsobem přispět k odstraňování bariér a zpřístupnit veřejná místa v Hošťálkovicích všem občanům,” popisuje záměr starosta Hošťálkovic Jiří Jureček.

„V Hošťálkovicích připravujeme strategický plán rozvoje, kde bychom chtěli výsledky mapování zakomponovat a následně s nimi pracovat,” plánuje starosta.

První zpracované výstupy by měly být známy na začátku května. Budeme vás o nich informovat.

Se starostou Hošťálkovic

Mapujeme bariéry – Kravaře

Ve čtvrtek jsme mapovali bariéry na zámečku Město Kravaře. Hledali jsme řešení, které pomůžou zpřístupnit zámeček bez velkých stavebních zásahů. Možná se podaří zpřístupnit pro lidi na vozíku i zámecká kaple, z čehož máme velkou radost. Jsme rádi, že i přes covidovou dobu se daří věci posouvat…